Powiększ lub zmniejsz czcionkę na stronie: A+ A-
Informacje kontaktowe
KONTAKT DO PARAFII:

Dekanat: Łódź Teofilów — Żubardź

Parafia Świętego Antoniego z Padwy
ul. Św. Antoniego Padewskiego 4
91-038 Łódź
Nr konta:
73 1240 5527 1111 0000 5592 8900

tel.: 042 651-31-17
fax: 042 651-31-18
e-mail: sw.antoni.lodz@gmail.com

UWAGI/SKARGI DO STRONY WWW:

‎e-mail: sw.antoni.lodz.redaktor@gmail.com

KANCELARIA CZYNNA W GODZINACH:

poniedziałek — piątek
10:00-12:00 / 16:00 - 17:30

Grupy i wspólnoty

Przy Parafii Św. Antoniego istnieje wiele grup parafialnych. Każda grupa posiada swojego opiekuna duchowego kapłana i animatora świeckiego współpracującego z kapłanem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do poszczególnych grup parafialnych.

 

 

MINISTRANCI, LEKTORZY I CEREMONIARZE:

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą chłopców zdecydowanych na poświęcenie swojego czasu służbie Panu Bogu, poprzez posługę we wspólnocie ministranckiej. Bliskość Jezusa Chrystusa podczas posługi przy ołtarzu traktujemy jako szczególny zaszczyt i wyróżnienie. Pełnimy tę posługę „pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”. Każdy z nas wie, że liturgia to niezwykłe obcowanie z Bogiem, dlatego staramy się ją dobrze zrozumieć i przygotowywać, aby na miarę naszych możliwości była piękna i doskonała.

Formacja odbywa się w dwóch grupach:

 

1. Ministranci młodsi – spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:00. W czasie spotkań zostają podejmowane wybrane tematy z podręczników przygotowujących do funkcji Ministranta Światła, Ołtarza oraz Słowa.

 

2. Lektorzy i ceremoniarze – spotkania odbywają się w niedziele o godz. 19:00. Podczas spotkań rozważany jest tekst „Ogólnego wprowadzenia do Mszału Rzymskiego”. 

Prezes — Antoni Boguszewski  Wice-prezes — Szymon Krupiński

 

Poza cotygodniowymi spotkaniami Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Św. Antoniego zbiera się również przed ważnymi uroczystościami, aby przygotować przebieg liturgii oraz przypisać każdemu ministrantowi poszczególne funkcje. W pracy formacyjnej wczesną jesienią i wiosną odbywają się mecze piłki nożnej. 

Opiekunem jest ks. Krzysztof Helik.

 

 

BIBLIJNA KATECHEZA DLA DOROSŁYCH:

Spotkania Grupy Biblijnej odbywają się w 1 i 3 wtorek miesiąca po wieczornej mszy świętej (około g. 18.30). 

Opiekun — ks. dr Eugeniusz Giepard

 

SCHOLA:

 

Schola dziecięca im. Niepokalanej w Parafii św. Antoniego z Padwy działa już ponad 40 lat.

Obecnie scholę prowadzą Joanna i Andrzej Jóźwiakowie. Opiekunem scholi jest ks. Krzysztof Helik. Próby odbywają się w sobotę o godzinie 10:00, a w niedziele o 09:45 w salce na plebanii. Schola śpiewa co tydzień na mszy o godzinie 11.

Zapraszamy dziewczęta lubiące śpiewać i umiejące czytać, najlepiej po I Komunii Świętej.

 

ASYSTA:

Jesteśmy przedstawicielami parafian, Którzy tworzą Asystę Parafialną liczącą około 15 osób. Część z nas należy również do Kół Żywego Różańca działających przy naszej parafii. Swoją obecnością ubogacamy liturgię Mszy Świętej i uroczystości parafialnych. Obecność nasza Szczególnie widoczna jest podczas procesji rezurekcyjnej, Bożego Ciała, a także w procesjach w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Opiekun — p. Grażyna Filanowska

 

 

AKCJA KATOLICKA

Akcja Katolicka jest organizacją mającą na celu propagowanie wartości chrześcijańskich w życiu społecznym. W naszej parafii organizujemy: dzień chorego, festyn parafialny, kawiarenkę. Spotykamy się co drugą środę po mszy św. wieczornej (około 18.30). Naszym opiekunem, jest Ks. Proboszcz Jarosław Kaliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

W posynodalnej adhortacji apostolskiej „Cristifideles laici” nasz papież Jan Paweł II pisał, że świeccy nie mogą rezygnować z udziału w polityce rozumianej jako „roztropna troska o dobro wspólne”. Chodzi o to, aby w społeczeństwie, któremu władza polityczna powinna służyć, wszyscy obywatele mogli godnie żyć. Idźmy więc za słowami prymasa tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego; "Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej!" Tymczasem politykę oddaliśmy "profesjonalistom" czyli partiom, które niejednokrotnie dla własnego pożytku wykorzystują katolicki szyld. Warto również przytoczyć słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku na jednym ze spotkań z wiernymi powiedział, „Dobry katolik miesza się do polityki, ponieważ każdy jest odpowiedzialny za rządy i musi dołożyć starań, aby oni rządzili dobrze i musi uczestniczyć w życiu politycznym”.

 

 

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA:

Koło Przyjaciół Radia Maryja spotyka się, w każdy pierwszy piątek miesiąca po wieczornej Mszy Św. Wspólnota została zarejestrowana oficjalnie 23 września 2008 r., chociaż nieoficjalnie istniejemy od 1994 r. Do Koła przynależy ok. 50 osób. Prezesem jest Pani Ewelina Strojek, a opiekunem duchowym ks. Artur Wejman. Propagujemy dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam.  Modlimy się za Ojczyznę, pokój na świecie, Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, zakonników i misjonarzy. Jesteśmy zaangażowani w asystę parafialną, członkostwo w Kółkach Różańcowych, niesienie pomoc potrzebującym. Chętnie podejmujemy zadania wyznaczone przez Księdza Proboszcza. Nasze spotkania zawsze poprzedza Wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Chętnie uczestniczymy w pielgrzymkach oraz innych dziełach na Chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. 

Opiekun — ks. Zbigniew Pniewski

 

 

WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii Św. Antoniego, swoje zadanie realizuje przez otaczanie modlitwą wszystkich i wszystkiego, co decyduje o życiu naszej parafialnej wspólnoty, a także Ojczyzny i Kościoła. Wspólnota liczy ok. 50 osób, w większości kobiet. Stanowimy 4 róże, każda ma swoją zelatorkę. Spotkania odbywają się w III niedzielę miesiąca o godz. 16.30 połączonej z konferencją. Po spotkaniu uczestniczymy w nabożeństwie różańcowym w kościele.

Na spotkaniu następuje podanie intencji modlitewnych na następny miesiąc. 

W każdym miesiącu uczestniczymy w dwóch Mszach Św. Sprawowanych zarówno w intencji żywych, jak i umarłych członków Żywej Róży.

Opiekunem grupy jest Ks. Michał Czarnecki

 

 

MAGNIFICAT:

Magnificat to stricte katolicka wspólnota charyzmatyczna powstała z pragnienia parafian tutejszego Kościoła p.w. św. Antoniego z Padwy w Łodzi. Wspólnota ma zgodę i akceptację ks. Proboszcza Jarosława 25. A.D.2018 odbyło się pierwsze spotkanie wspólnoty. 16 października A.D.2018 Słowo Boże z Pisma św. – Łk.1,46 wskazało nazwę dla tej wspólnoty: „Magnificat”. Spotykamy się co dwa tygodnie we wtorek po wieczornej mszy św. ok. godz. 18.40. (maj-sierpień o godz. 19.40) - terminy podawane są w ogłoszeniach parafialnych i na fb parafialnym, zakładka- „Posty” W czasie wieczornych spotkań w Kościele: • Uwielbiamy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Wielbimy całą Trójcę Św.: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego • Czcimy Maryję, Matkę Jezusa, z którą się modlimy, czytamy Ewangelię z dnia i w chwili ciszy medytujemy Jej treść, zanosimy do Boga Uwielbienie, Dziękczynienie i Prośby połączone z modlitwą uzdrowienia, przebaczenia 

Śpiewamy pieśni religijne.

Duszpasterzem — opiekunem tej wspólnoty jest ks. Zbigniew Pniewski

 

 

DOMOWY KOŚCIÓŁ:

Opiekunami są WSZYSCY KSIĘŻA

III zakon św. Franciszka

Grupa liturgiczna (spotkania w czwartki po mszy na 18) - opiekun B. Nowacki

 

 

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI:

Opiekunem jest ks. Krzysztof Helik

 

 

PO WIĘCEJ NOWOŚCI 

ZAPRASZAMY NA FACEBOOK'A